Botoksdolgumezo' ya Hoşgeldiniz...

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi -Cumartesi Saat 10:00 ' dan 18:00 ' a
  İletişim : +90 216 347 87 08

Mezoterapi

mezoterapi

mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi cildin ihtiyacı olan maddelerden hazırlanmış vitamin, mineral ve ilaçların cilde enjekte edilmesi işlemidir. Kozmetikler cildin derinine ulaşamazken mezoterapide uygulanan ilaç istenilen tabakaya ulaştırılarak cildi derinlemesine besler. Bu karışımda HA, DMAE, vitaminler gibi cildimiz için gerekli maddeler bulunur.a

Hyalüronik asit : Cildin pürüzsüz, elastik ve genç görünmesine yardımcı olur. HA su moleküllerini tutma yeteneği sayesinde cildin nemini ve dayanıklılığını korumasına yardımcı olur. Zamanla vücüdun HA üretmesi azalır.

Büyüme faktörleri : Hücresel yenilenmeyi arttırır.

Dimetilaminoetanol : Yaşla ve yerçekimi etkisiyle cildimizde sarkmalar oluşur. DMAE deri altında asetilkolin maddesini uyararak kasların sıkılaşmasını sağlar. Cilde sıkılık vererek, mevcut sarkmayı ve sarkmanın ilerlemesini azaltır.

Vitamin C : Güneş hasarına karşı önerilir. Cildi nemlendirir ve cilde parlaklık verir. A vitaminiyle birlikte etkisi artar.

Panthenol : Vitamin B5 dir. Çok güçlü emiş özelliğine sahiptir. Nemi cildin en derinine kadar geçirir ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Vitamin E : Güçlü bir antioksidandır. Hücre yapısının bozulmasının önüne geçer.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLiFTİNG)

Yüz mezoterapisi nedir?

İlerleyen yaş, güneş, stres ve çevresel etkenlerle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla yüz, boyun ve dekolte bölgesine cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması amacıyla mezoterapi uygulaması yapılmasıdır.

Yüz mezoterapisi kimlere uygulanır?

Yüz, boyun, dekolte bölgesinde; zaman ve diğer çevresel faktörlerinde etkisiyle ciltte deformasyonlar(cildin cansız ve mat görünümü, ince kırışıklıklar ve lekelenmeler gibi) oluşmuş kişilerde oldukça başarılı sonuçlar almak mümkündür. Yüz mezoterapisi ile uygun hastalarda cildin neminin geri kazanılması, cildin daha ışıltılı ve parlak bir hale getirilmesi mümkün olmaktadır.

Yüz mezoterapisi kaç seans uygulanır?

Yüz mezoterapisi hastanın cilt yapısına göre değişmekle birlikte 2 hafta aralıklarla 4-8 seans yapılır. Uygulamadan sonra koruma amaçlı idame mezoterapi önerilerek 2- 3 ayda bir seans uygulama yapılabilir.

Yüz mezoterapisi nasıl yapılır?

Cildin ayrıntılı muayenesi yapılır. kişiye ve cildin ihtiyaçlarına uygun mezoterapi ürünü seçilir (sarkma başlamış bir ciltte deri sıkılaşmasına katkısı olmak üzere DMAE içeren mezoterapi ürünleri seçilmesi gibi). Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, yüze lokal anestezik içeren kremler sürülerek uygulama sırasında hastanın ağrı hissi azaltılır. Hastanın cildindeki probleme uygun olarak seçilen mezoterapi ilaçları ince iğneler ile 1 cm aralıklarla cilt içine verilir.

Uygulama sonuçları nasıldır?

Yüz mezoterapisi uygulaması sonucunda ciltte canlılık, parlaklık, daha diri ve gergin bir cilt görünümü elde edilir.

Yüz mezoterapisi uygulama sonrası öneriler

Uygulama sonrası uygulama bölgesinde küçük morluklar görülebilir, bunlar tedavi gerektirmeden kendiliğinden iyileşmektedir. Uygulama sonrası güneşten kaçınılması ve 2 hafta süre ile güneş koruyucuların kullanılması, solaryuma girilmemesi önerilmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi nedir?

Saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretebilmesi için ihtiyacı olan vitamin, minarel ve aminoasitlerin doğrudan saçlı deri içerisine verilerek köklerin aktive edilmesi işlemidir. Androjenik Alopesi olarak isimlendirilen erkek tipi saç dökülmeleri genellikle yirmili yaşların ortalarından itibaren görülür. Saçlar genellikle önden tepeye doğru önce incelmeye sonra yumuşamaya ve zamanla tamamen dökülmeye başlar. Erkek tipi saç dökülmesinde 2 tür tedavi vardır; cerrahi tedavi ve tıbbi tedavi.

Cerrahi Tedavi: Saç için en sık uygulanan cerrahi tedavi saç ekimidir. Bunun da dışında uygun hastalarda alopesi daraltılması ve ekspander uygulaması şeklinde cerrahi tedavi yöntemleri de mevcuttur.

Tıbbi Tedavi: Tıbbi tedavi seçenekleri içinde bazı ilaç tedavileri ve mezoterapi uygulamaları mevcuttur. Tıbbi tedavi saç dökülmesi henüz ekim gerektirecek kadar olmayan erkeklerde, erkek tipi dökülmesi olan kadınlarda ve doğum sonrası dökülmesi olan kadınlarda uygulanabilir.

Mezoterapi uygulamasının amaçları nelerdir?

  • Saç dökülmesi olan bölgelerdeki kan akımını arttırarak saç köklerinin rejenerasyonu için gerekli beslenmenin sağlanması.
  • Saç köklerinin harabiyetinin geciktirilmesi.
  • Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesinin sağlanması.
  • Saçlarınızı dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha güzel gözükmesini sağlamak ve saçlarınızda sıklaşma sağlamak saç mezoterapisi ile mümkündür.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

Mezoterapide ilacın etkili olarak verilmesi için, özel iğneler ve/veya mezoroller kullanılmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla lokal kan dolaşımını arttırarak saç kökü harabiyetini yavaşlatmak üzere hazırlanmış vitamin, mineral ve aminoasitlerden zengin mezoterapi ürünleri uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisinde, dökülme şekli dikkate alınarak, genellikle önden arkaya doğru 1cm aralıklarla uygulama yapılmakta ve arkasından ilacın nüfuz etmesi için masaj uygulanmaktadır. Hasta uygulamadan hemen sonra saçını yıkamaması hususunda bilgilendirilmelidir.

Saç mezoterapisinde uygulanan maddeler nelerdir?

Bu ürünler saç köklerini besleyen vitaminleri, mineralleri, özel yapıtaşı proteinleri, anti-oksidanları ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçları içerirler.

Saç mezoterapisinden kimler fayda görür?

Erkek tipi saç dökülmesi olan erkeklerde, özellikle de saç dökülmesi henüz ekim gerektirecek kadar ilerlememiş hastalarda; saç dökülmesi nispeten yeni başlamış saçlarda incelme, saçların bölgesel olarak uzamasında gecikme olan hastalarda,

  • Erkek tipi saç dökülmesi olan kadınlarda,
  • Kadınlardaki doğum sonrası saç kayıplarında,
  • Mevsimsel veya strese bağlı yoğun dökülmelerde,
  • Çabuk kırılma sebebiyle saçını uzatamayanlarda, saçlardaki cansız ve mat görüntüden şikâyeti olanlarda saç mezoterapisi ile olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Saç mezoterapisi nasıl fayda sağlar?

Saçlı deride kan dolaşımı artar, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyüme hızla uyarılır, saçlı deri gerekli nem oranına ulaşır. Besinsel destek aynı zamanda saç tellerinin koruyucu keratin kılfının da geliştirilmesini sağlar.

Saç mezoterapisi kaç seans uygulanır?

Saç mezoterapisi hastanın ihtiyacına göre 5 ila 10 seans uygulanabilir. Seans sayısına saç dökülmesinin derecesine göre belirlenir. İlk 3 seans 7 – 10 gün aralıklarla takip eden seanslarda 10- 15 gün aralıklarla gerçekleştirilebilmektedir.

Saç mezoterapisi ağrılı mıdır?

Saç mezoterapisi özel mezoterapi iğne uçları ile gerçekleştirildiğinden uygulama çok rahatsız edici değildir.

İlk etkiler ne zaman görülmeye başlar?

Genellikle genç hastalarda sonuç daha başarılı olmakta, hastaların büyük çoğunluğu dördüncü seanstan sonra saç dökülmesinin durduğunu veya ciddi oranda azaldığını ifade etmektedirler. Unutulmamalıdır ki saç mezoterapisinde tedavinin devamlılığı önemlidir. Bazı hastalarda ayda bir ya da mevsim dönüşlerindeki dökülme süreçlerinde idame tedavisi şeklinde tedaviye devam edilebilir.

Mezoterapi ya da ilaç uygulamaları kişinin saç dökülmesini geciktirir ancak özellikle genetik sebepli dökülmelerde dökülmenin önüne tamamen geçilemez.

Saç mezoterapisi ile tamamen dökülmüş ve çıplak hale gelmiş alanlarda saçları tekrar çıkarmak mümkün değildir. Bu durumda saç ekimi değerlendirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir