Botoksdolgumezo' ya Hoşgeldiniz...

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi -Cumartesi Saat 10:00 ' dan 18:00 ' a
  İletişim : +90 216 347 87 08

Meme Dikleştirme

meme diklestirme

meme diklestirme

Tekrarlayan kilo alıp vermeler, hamilelik – emzirme, ilerleyen yaş ve yerçekiminin etkisiyle adeta içi boşalmış gibi duran, sarkık memeler ortaya çıkabilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı ile sarkmış meme dokusu yeniden şekillendirilir ve aşağı doğru bakan meme başları olması gereken yere taşınır.
Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Bu ameliyatda meme dokusu meme üst kısmında dekolte bölgesinde dolgunlugu sağlayacak şekilde yükseltilir, sarkmış yere bakan meme başları daha yükseğe, olmaları gereken yere kaldırılır ve gevşemiş fazla deri çıkartılır.Ameliyat sonrası dönem genellikle rahat geçer, hastalara 4-5 gün istirahat ve 6 hafta süreyle sporcu sütyeni giymeleri önerilir. 3 ay süreyle ağır sporlardan kaçınılması önerilir. Erken dönemde memede şişlik, morumsu renk değişiklikleri ve meme başında geçici hissizlik olabilir . Bunlar kendiliğinden düzelirler.

Eğer memede sarkıklıkla birlikte hacim kaybı da mevcut ise bu durumda meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte meme protezi (meme büyütme ameliyatı) de konulabilir.

Bu ameliyatlardan sonra uygulanan tekniğe göre meme başı çevresinde, meme başı alt kısmından aşağı doğru uzanan dik bir çizgi şeklinde ve bazı hastalarda meme altı katlantısında iz olabilir. Tüm meme dikleştirme ameliyatlarında iz kalmakta ancak bu izler zamanla daha belli belirsiz hale gelmektedirler. Biz ameliyat sonrasında 2-3 ay süreyle izlerin daha erken solmalarına yardım etmek üzere hastalara ozel bir takım kremler uygulamasını ve dikiş hattının özel bir takım bantlarla desteklenmesini önermekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir