Botoksdolgumezo' ya Hoşgeldiniz...

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi -Cumartesi Saat 10:00 ' dan 18:00 ' a
  İletişim : +90 216 347 87 08

Karın Germe

karın germe

karın germe

Karın bölgesinde doğum sonrasında veya aşırı kilo alıp verme sonucunda gevşeklik, sarkma ve çatlaklar oluşabilmektedir. Ayrıca ilerleyen yaşla birlikte karında yağ toplanması meydana gelebilir. Karın germe ameliyatı ile gevşemiş ve sarkmış deri gerilir, göbek altında kalan çatlaklar uzaklaştırılabilir ve karın duvarı kasları gerilerek deforme olmuş karın görünümü düzeltilebilir.
Karın germe ameliyatı genel anestezi eşliğinde yapılır. Ameliyattan sonra genellikle 1 gece hastanede kalınır. Ameliyat sonrası 3 hafta süreyle özel bir korse giyilmesi önerilir. Bu ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra işe başlanabilir ancak ağır egzersiz ve spordan 3 ay uzak kalınması önerilir.

Karın germe ameliyatında karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokuları çıkartılır ve karın duvarı kasları gerginleştirilir. Ameliyatta sezaryen izine uyan bölgeden yatay bir kesi yapılır. Bu kesi çıkartılması planlanan cilt fazlasının miktarına göre her iki yanda leğen kemiğine doğru uzatılır. Ameliyat izi iç çamasırınızın altında kalacak şekilde planlanır ve dikiş izi baslangıçta kırmızı ve belirgindir. Ancak yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede dikşs izi solar ve deri rengine yakın bir renk alır.

Eger karın derisinde gevşeklik yok sadece yağlanma varsa liposuction denilen yağ alma ameliyatı yeterli olabilir.

Karın germe ameliyatı doğum yapmayı planlayan hastalara yapılmaz bu ameliyat doğum sonrasına ertelenmelidir. Bu ameliyatlarda diğer ameliyatlar içinde geçerli olan sigara içiminin yara iyleşmesi üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle ameliyattan 3 hafta önce sigara bırakılmalıdır.

2 Comments
 1. Cevapla
  kazım

  karnımda sarkma var ama aynı zamanda göbek fıtığım varmış. İkisi birden ameliyat edilebilir mi?

  • Cevapla
   Melike Erdim

   Evet karın germe ameliyatları yapılırken göbek fıtığı da aynı anda düzeltilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir